O centrum

17 września 2015 roku w Suchorabie otwarte zostało centrum edukacyjne.

Obiekt  jest niepubliczną placówką kształcenia ustawicznego i jednym z pierwszych ośrodków dydaktyczno-eksperymentalnych w regionie, stworzony by edukować społeczeństwo w zakresie pozyskiwania i zastosowania odnawialnych źródeł energii. Powstał przy wsparciu środków europejskich.

W skład  wchodzą ścieżka edukacyjna przedstawiająca możliwości pozyskiwania darmowej i pro ekologicznej energii ze środowiska oraz modelowy dom energooszczędny. Ścieżka z zakresu płytkiej geotermii (dolnych źródeł pomp ciepła) została ufundowana przez austriacką Firmę OCHSNER, która jest producentem takich rozwiązań.

W modelowym budynku energooszczędnym zastosowano materiały budowlane i izolacyjne pozwalających uniknąć strat ciepła oraz zainstalowano liczne urządzenia pozwalające wykorzystywać energię z natury od: pomp ciepła, przez solary, fotowoltaikę , wentylację mechaniczną z odzyskiem  ciepła (rekuperację) na nowoczesnej biologicznej oczyszczani kończąc. Centrum szkoleniowe ma służyć celom edukacyjnym dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Jest to projekt mający na celu promocję odnawialnych źródeł energii, oraz  inwestycja, w powstanie której zaangażowało się wiele gmin.  Otwarcia ścieżki edukacyjnej dokonał prezes firmy Ochsner produkującej  pompy ciepła Karl Ochsner.

Otwarcie ścieżki edukacyjnej to kolejny element wyposażenia ośrodka szkoleniowo-badawczego w Suchorabie służący pogłębianiu wiedzy na temat montażu instalacji opartych na odnawialnych źródłach energii.

Nasze szkolenia

W budynku prowadzone są  akredytowane kursy dla instalatorów fotowoltaiki i pomp ciepła. Placówka dysponuje własną  akredytacją Urzędu Dozoru Technicznego.  Oferowane kursy  to głównie warsztaty praktyczne prowadzone na najnowszym sprzęcie przez doświadczonych trenerów – instalatorów.  Eko-energetyczne centrum posiada: dwie  multimedialne sale wykładowe z dostępem do internetu, nowoczesną wymiennikownię wyposażoną w sprzęt OZE .

W budynku znajduje się 14 miejsc noclegowych,zaplecze kuchenne oraz sanitarne także dla osób niepełnosprawnych.
Zapraszamy do organizacji szkoleń, konferencji, uroczystości, pokazów i eventów w naszym eko-energetycznym obiekcie.

Materiał został udostępniony dzięki uprzejmości Tomasza Zubilewicza. 

Usługi
Zapraszamy do organizacji szkoleń, konferencji, uroczystości rodzinnych, pokazów i różnych eventów w naszym eko­energetycznym obiekcie.
Centrum oferuje również wynajem pokoi.

zobacz ofertę

Certfikaty
Od 1 października  Eturia Sp.zo.o. stała się też niepubliczną placówką kształcenia ustawicznego. Nasze centrum szkoleniowe znajduje się w Suchorabie.

And I further declare and https://get-thesis.com make known that such persons of suitable condition will be received into the armed service of the united states to garrison forts, positions, stations, and other places, and to man vessels of all sorts in said service