Łódzka kuźnia kadr budowlanych

Elektryk budowlany ze specjalnością montera systemów fotowoltaicznych

Rafał Łukasik – Inżynier elektrotechnik (dyplom ukończenia studiów wyższych na AGH w Krakowie) z 5-letnim doświadczeniem w prowadzeniu zajęć praktycznych w zakresie montażu systemów fotowoltaicznych. Posiada aktualne uprawnienia E i D oraz certyfikat instalatora w zakresie systemów fotowoltaicznych wydany przez UDT.

Robert Gilewski – Absolwent AGH w Krakowie na kierunkach energetyka oraz metalurgia. Nauczyciel przedmiotów OZE w szkołach zawodowych (Zespół Szkół Elektrycznych, ZSB Chemobudowa). Członek Stowarzyszenia Technicznego Odlewników Polskich.

Jakub Wróbel – absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, autoryzowany instruktor Autodesk w zakresie Revit Architecture, AutoCAD, instruktor CorelDraw, Photoshop oraz Microsoft w zakresie obsługi komputera. Posiada 3 letnie doświadczenie trenerskie z zakresu ICT oraz formalne przygotowanie pedagogiczne. Uczestnik Tech Camp Autodesk  Bratysława (2014), Berlin (2015).

 

 

Kwalifikacje przyszłości-kursy na Operatorów obrabiarek CNC ze specjalizacją w ramach zaawansowanych technik CAD

Obsługa obrabiarek sterowanych numerycznie

 

Wiesław Łoza – Moja przygoda z CNC rozpoczęła się w 2005r. Po skończeniu szkoły średniej w zwodzie technik – elektronik, postanowiłem ukończyć kurs „Operatora obrabiarek CNC”.

Dzięki mojej determinacji udało mi się rozpocząć pracę w firmie specjalizującej się w produkcji komponentów lotniczych.

Ukończenie kursu w firmie XXX umożliwiło mi jedynie zdobycie certyfikatu i nic więcej.

Moja wiedza po kursie była bardzo znikoma ze względu na mała liczbę godzin praktycznych, ubogi program szkolenia, zbyt słabe nieodpowiednie przygotowanie i podejście Kadry szkoleniowej.

Pracując około 5 lat na stanowisku: Operatora CNC w jednym w zakładów produkcyjnych, zdobyłem doświadczenie, oraz wiedzę praktyczna z obsługi, ustawiania i programowania różnych maszyn CNC.

Po skończeniu studiów wyższych o kierunku Edukacja Techniczno – Informatyczna od 2010 r. postanowiłem dzielić się swoją wiedzą oraz doświadczeniem prowadząc kursy oraz szkolenia dla Operatorów – Programistów CNC.

W trakcie mojej kariery zawodowej zetknąłem się z różnymi branżami produkcyjnymi m.in. lotniczy, stoczniowy, motoryzacyjny, matrycowy i wiele innych, szkoląc na terenie całej Polski w firmach produkcyjnych oraz ośrodkach szkoleniowych.

W 2014 r. założyłem firmę szkoleniową, w której uczymy przyszłych operatorów ustawiaczy oraz programistów CNC/CAD/CAM.

Metodyka prowadzenia zajęć to przede wszystkim duża liczba zajęć praktycznych poparta konkretnymi przykładami, tylko wtedy jesteśmy w stanie najwięcej zapamiętać.

Dzieląc się moją pasją, z którą wiąże przyszłość realizuje kursy i szkolenia na różnych poziomach zaawansowania, stawiając przede wszystkim na JAKOŚĆ nie robiąc tego JAKOŚ.

Gwarantuje wysoki poziom usług i pełen profesjonalizm.

 

Tadeusz Łoza – trener oraz praktyk. Absolwent Politechniki Rzeszowskiej. Posiada bogate doświadczenie i uprawnienia  z zakresu obsługi i programowania obrabiarek CNC.

 

Komputer na wsi – rozwój kompetencji informatycznych mieszkańców Dolnego Śląska

Janusz Szopka – Absolwent Politechniki Wrocławskiej, Wydziału Elektroniki, mgr inż. elektronik o specjalności informatyka (Systemy i Sieci Komputerowe).

Od zakończenia studiów  pracując zarówno w firmie TAIDE Polska, jak i w Metropolitalnej Kurii Wrocławskiej a współpracując z Wrocławskim Sejmikiem Osób Niepełnosprawnych oraz Papieskim Wydziałem Teologicznym we Wrocławiu, brał czynny udział w działaniach edukacyjnych na polu propagowania technologii informatycznych wśród osób dorosłych (zarówno w pełni sprawnych, jak i z orzeczeniami o niepełnosprawności).

 

Dolnośląska Kuźnia Kadr

Maciej Sobkiewicz –  W roku 2006 ukończyłem technikum ekonomiczne i zdając sobie sprawę, że na rynku pracy nie ma przyszłości z tym zawodem, postanowiłem zmienić branżę zapisując się  na Politechnikę Rzeszowską na kierunek mechanika i budowa maszyn. W trakcie studiów udzielałem korepetycji z matematyki, byłem na praktykach w zakładach pracy WSK Rzeszów oraz Federal Mogul Gorzyce, gdzie zobaczyłem w praktyce jak działają maszyny przemysłowe.

Studia dały mi wiedzę teoretyczną z wiązaną z przemysłem. Chcąc poszerzyć praktyczną wiedzę zapisałem się na kurs Operatora obrabiarek CNC.

Od 2011 zacząłem pracę w firmie MTU Aero Engines Polska (branża lotnicza) na stanowisku koordynatora ds produkcji a później pracowałem jako Operator CNC przez 6 lat.

Wiedza zdobyta jako operator CNC oraz doświadczenie w umiejętnym przekazywaniu wiedzy z przedmiotów ścisłych zaowocowało nawiązaniem współpracy (od 2015 roku)  z firmą szkoleniową DM SYSTEM oraz CNC MODERN (od 2016) pracując jako trener CNC do dzisiejszego dnia.

 

Tadeusz Łoza – trener oraz praktyk. Absolwent Politechniki Rzeszowskiej. Posiada bogate doświadczenie i uprawnienia  z zakresu obsługi i programowania obrabiarek CNC.