O centrum

17 września 2015 roku w Suchorabie otwarte zostało centrum edukacyjne.

Obiekt  jest niepubliczną placówką kształcenia ustawicznego i jednym z pierwszych ośrodków dydaktyczno-eksperymentalnych w regionie, stworzony by edukować społeczeństwo w zakresie pozyskiwania i zastosowania odnawialnych źródeł energii. Powstał przy wsparciu środków europejskich.

W skład  wchodzą ścieżka edukacyjna przedstawiająca możliwości pozyskiwania darmowej i pro ekologicznej energii ze środowiska oraz modelowy dom energooszczędny. Ścieżka z zakresu płytkiej geotermii (dolnych źródeł pomp ciepła) została ufundowana przez austriacką Firmę OCHSNER, która jest producentem takich rozwiązań.

W modelowym budynku energooszczędnym zastosowano materiały budowlane i izolacyjne pozwalających uniknąć strat ciepła oraz zainstalowano liczne urządzenia pozwalające wykorzystywać energię z natury od: pomp ciepła, przez solary, fotowoltaikę , wentylację mechaniczną z odzyskiem  ciepła (rekuperację) na nowoczesnej biologicznej oczyszczani kończąc. Centrum szkoleniowe ma służyć celom edukacyjnym dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Jest to projekt mający na celu promocję odnawialnych źródeł energii, oraz  inwestycja, w powstanie której zaangażowało się wiele gmin.  Otwarcia ścieżki edukacyjnej dokonał prezes firmy Ochsner produkującej  pompy ciepła Karl Ochsner.

Otwarcie ścieżki edukacyjnej to kolejny element wyposażenia ośrodka szkoleniowo-badawczego w Suchorabie służący pogłębianiu wiedzy na temat montażu instalacji opartych na odnawialnych źródłach energii.

Nasze szkolenia

W budynku prowadzone są  akredytowane kursy dla instalatorów fotowoltaiki i pomp ciepła. Placówka dysponuje własną  akredytacją Urzędu Dozoru Technicznego.  Oferowane kursy  to głównie warsztaty praktyczne prowadzone na najnowszym sprzęcie przez doświadczonych trenerów – instalatorów.  Eko-energetyczne centrum posiada: dwie  multimedialne sale wykładowe z dostępem do internetu, nowoczesną wymiennikownię wyposażoną w sprzęt OZE .

W budynku znajduje się 14 miejsc noclegowych,zaplecze kuchenne oraz sanitarne także dla osób niepełnosprawnych.
Zapraszamy do organizacji szkoleń, konferencji, uroczystości, pokazów i eventów w naszym eko-energetycznym obiekcie.

Materiał został udostępniony dzięki uprzejmości Tomasza Zubilewicza. 

Usługi
Zapraszamy do organizacji szkoleń, konferencji, uroczystości rodzinnych, pokazów i różnych eventów w naszym eko­energetycznym obiekcie.
Centrum oferuje również wynajem pokoi.

zobacz ofertę

Certfikaty
Od 1 października  Eturia Sp.zo.o. stała się też niepubliczną placówką kształcenia ustawicznego. Nasze centrum szkoleniowe znajduje się w Suchorabie.